ukendehusk
  • +0312 734-287

На Ужгородщині відкрили першу в області лабораторію з переробки пластику.

На Ужгородщині відкрили першу в області лабораторію з переробки пластику.

У селі Великі Лази, яке входить до Баранинської об’єднаної територіальної громади. Резиденція Пластикожуя розташована у приміщенні школи.

Українці активно підтримали європейську ініціативу голландця Дейва Хаккенса, який опублікував у мережі свої креслення, як самотужки виготовити обладнання для творчої переробки  пластику.

За роботу взявся одеський винахідник Євген. У його місті ця технологія уже успішно працює майже три роки. Приїхав на Закарпаття, аби запустити її і тут. Винахід Євгена дає пластику друге життя і не дозволяє йому надалі забруднювати планету.

Євген ХЛЕБНІКОВ, винахідник (проект «Дорогоцінний пластик»)

Це просте непотужне обладнання, але яке робить ексклюзивні речі. Дизайнерські унікальні речі. І тут увесь цикл є. Подріблення і три станочки саме для виготовлення виробів. Спочатку потрібно посортувати матеріал за кольором, далі – подрібнювати. Потім в хід іде наступний пристрій – екструдер. Він розплавляє уже подрібнений матеріал. Далі справа за фантазією. З розплавленого пластику можна робити будь-які вироби: аксесуари, вази, тарілки, кружки, підсвічники тощо. У цій екпериментальній лабораторії працюватимуть школярі. Напередодні вони очищали свої села від пластику, збирали його і приносили сюди.

Софія ХОДАНЬ, школярка

Ми надзвичайно щасливі, що саме у нашій школі буде оснащеність такими новітніми машинами. І ми, думаю, з радістю будемо тут з радістю переробляти пластик, будемо допомагати довкіллі. Вартість лабораторії – майже 7 тисяч доларів. Вона сприятиме зменшенню забруднення навколишнього середовища та привчатиме закарпатців до практики сортування сміття, яке уже активно поширене в Європі.

Олена МАРУШЕВСЬКА, представниця Закарпатської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги

З брудної кришечки ми не можемо нічого зробити. А якщо кришечки чисті, ми вже в цій лабораторії можемо з неї зробити. Ви бачите, в мене сережки з пластику. Мені подарували. Тут бачите пазли, є проволока, можна з нього щось плести. Але це все дрібні речі. Наша головна ідея – робити вуличні меблі.

Подібних експериментальних лабораторій уже є 6 в Україні і майже сотня у всьому світі. Закарпатці сподіваються, що така ініціатива допоможе впроваджувати європейські практики на теренах області.

Джерело: UZHINFORM

Print Friendly and PDF
Переглянули 652 Середа, 08 травня 2019 12:01

Адреса та контакти

  • Ужгородський р-н, с. Баранинці, Центральна, 42
  • 0312 734 287
  • barsilrada@gmail.com
  • Ми на карті

Прийом громадян

Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00

Ми завжди на зв'язку99%