ukendehusk
  • +0312 734-287

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day» - це міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій, очистки берегів. Акція традиційно відбудеться в третю суботу вересня в 24 регіонах України та 180 країнах світу - 18 вересня 2021 року о 10:00, з дотриманням карантинних норм та обмежень. Організатори закликають долучатись кожного. Акція відбувається з метою формування культури чистоти і дбайливого ставлення до довкілля, зменшення негативного впливу громадян на навколишнє середовище, розвитку всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові громад.

Організатори - Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Всеукраїнської асоціації громад, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа. В акції беруть участь комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, засоби масової інформації, лідери думок та пересічні громадяни. У межах підготовки акції буде проведено робочі наради організаційних комітетів, онлайн навчання для координаторів та учасників, найбільшого прибирання країни та інші заходи. Деталі в новинах на сайті www.letsdoitukraine.org. Загальна ідея акції полягає в тому, щоб об’єднати громадян та зробити Україну чистою разом!

У межах акції буде реалізована кампанія «Побачив? Прибери!». Це додаткова можливість привернути увагу до питань, пов'язаних з відходами, відповідальним споживанням ресурсів, сортуванням в нашій країні, а також закликати людей до дій. Цього року, враховуючи карантинні обмеження, плануються різні формати участі: колективні, групові, сімейні таіндивідуальні прибирання з дотриманням соціальної дистанції, активізація можливості роздільного збору вторинної сировини й здача відсортованого в найближчий пункт прийому задопомогою Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини www.recyclingpoints.org. Зробимо Україну чистою разом!

Чому вам варто вийти на прибирання?

За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, а це приблизно по 800 грамів на людину. Переважна більшість відходів розкладається дуже довго. До прикладу, поліетилен перебуває на землі до 200 років, пластик – понад 500 років, а їх спалення призводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, мийні засоби та інші хімікати.

Просимо за можливості поширити інформацію про захід серед мешканців територіальних громад та запрошувати до участі якомога більшу кількість мешканців, трудових колективів комунальних служб і підприємств, працівників закладів освіти, школярів та студентів. Захід має важливу ціннісну та іміджеву складову.

Print Friendly and PDF
Переглянули 194 Понеділок, 16 серпня 2021 16:24

Адреса та контакти

  • Ужгородський р-н, с. Баранинці, Центральна, 42
  • 0312 734 287
  • barsilrada@gmail.com
  • Ми на карті

Прийом громадян

Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00

Ми завжди на зв'язку99%