Відповідно до плану роботи відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради 23 червня 2026 року відбулася нарада з керівниками закладів освіти громади з питань організації та підготовки до 2026-2027 навчального року. В нараді взяли участь представники районного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Ліліана ІГНАЦЕВИЧ, начальник Ужгородського управління Держпроспоживслужби, Людмила КОЛОМОЄЦЬ, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та Наталія ПУСТОВАР, начальник служби у справах дітей Баранинської сільської ради.
На нараді було обговорено ряд питань щодо організованого початку нового навчального року. Зокрема, представники Держпродспоживслужби особливу увагу звернули на необхідність оформлення санітарних паспортів на джерело нецентралізованого питного водопостачання у закладах освіти та надали роз’яснення щодо їх заповнення. Також обговорили питання безоплатного гарячого харчування учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, яке вводитиметься з першого вересня 2026 року в обов’язкову порядку. Еріка ЯНОВИЧ, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради розповіла про першочергові завдання щодо підготовки харчоблоків та шкільних їдалень до організації безоплатного гарячого харчування учнів 1-11 класів. Вона наголосила на тому, що це питання є стратегічним пріоритетом державної політики у сфері охорони здоров’я дітей, формування здорових харчових звичок, забезпечення продовольчої безпеки та підтримки родин здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
Наталія ПУСТОВАР у своєму виступі акцентувала увагу на розвитку послуги патронату над дитиною, її важливості для забезпечення найкращих інтересів дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Керівникам закладів освіти було наголошено про дотримання вимог Постанови КМУ від 19.11.2025 року № 1513 «Про затвердження Порядку реагування на випадки насильства та жорстоко поводження з дітьми».
На порядку денного наради розглядалися ряд питань, а саме: завершення оцифрування трудових книжок працівників, дотримання вимог ведення особових справ, підготовки Плану готовності та реагування закладу загальної середньої освіти на надзвичайні ситуації, пов’язані з військовими загрозами, своєчасне внесення даних в систему АІКОМ2 та інші.
За підсумками обговорення було визначено чіткий алгоритм дій для керівників закладів освіти на найближчий період. Начальник відділу Еріка ЯНОВИЧ подякувала всім присутнім за конструктивний діалог та наголосила, що злагоджена співпраця, відповідальність і своєчасне виконання поставлених завдань є запорукою успішного та безпечного старту нового навчального року в Баранинській громаді.
Від понеділка по п'ятницю
8:00 - 17:00